Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2002/2003. Swoją obecnością zaszczycili nas: zaprzyjaźnieni żołnierze AK, ks. proboszcz Andrzej Osowski oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Lubuczewa. Pan dyrektor Zbigniew Kamiński swoim przemówieniem rozpoczął uroczystość. podziękował wszystkim za kolejny owocny rok, który za kilkanaście minut przejdzie do historii. Pani Bernadetta Baj podziękowała za całoroczną pracę Samorządowi Uczniowskiemu: Darii Sawce, Nicoli Zawłockiej, Patrykowi Ślusarskiemu, Maćkowi Zywertowi, Grzegorzowi Derezulce, Paulinie Pertkiewicz i Karolinie Smagieł. Przez cały rok uczniowie głosowali na Miss I Mistera roku. Z informacji pani Bernadetty Baj wynika, że najwięcej głosów zebrali: Daria Sawka z klasy V, Marek Derezulko z klasy I. Również pani Bernadetta ogłosiła wyniki całorocznego konkursu zorganizowanego przez samorząd Uczniowski na najlepszą klasę. w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężyła sala należąca do uczniów klasy II, za co wychowawczyni - pani Iwona Rogozińska odebrała w nagrodę puchar przechodni. Pani Małgorzata Zagdan - Dymek wyróżniła Urszulę dymek, która została w tym roku szkolnym najlepszym ortografem w klasie III. Pani Lucyna Staszak wręczyła nagrody dla najlepszych ortografów w klasach IV - VI. W tym roku mistrzem ortografii został Łukasz Wolak z klasy V. Pani Hanna Kuszyńska wręczyła nagrody dla najlepszych "Kangurów" - w tym roku wyróżnienie i nagrodę otrzymał: Maciej Zywert z klasy IV, wyróżnienie otrzymał także Łukasz Wolak z klasy V. Pani Bożena Iwańska wręczyła nagrody dla najlepszych czytelników. I miejsce i tytuł "Najlepszego czytelnika" w roku szkolnym 2002/2003 zdobyły Aneta Zywar i Andżelika Kwalczyk. Przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego naszej szkoły - pan Ryszard Trebik i pan Sylwester Petrusiewicz wręczyli uczniom pamiątkowe książki. Pan dyrektor Zbigniew Kamiński wręczył dyplomy Przyjaciel Szkoły szczególnie zasłużonym dla naszej szkoły rodzicom, wśród których znaleźli się: p. Łuczka, p. Teresa i Leszek Rugałowie, p. Sylwester Petrusiewicz, p. Ryszard Trebik, p. Anna Derezulko, p. Monika Wolak, p. Małgorzata Zagdan - Dymek, p. Dorota i Andrzej Jaworscy. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, listy pochwalne a ich rodzice listy gratulacyjne. W tym roku pożegnaliśmy również nauczycieli, którzy we wrześniu 2003 roku nie pojawią się w szkole. Po dwóch latach pracy odchodzi od nas nauczyciel języka angielskiego - p. Łukasz Kropiewski. Po 30 latach pracy odchodzi na emeryturę nauczyciel języka polskiego - p. Elżbieta Mincewicz. Na zakończenie uczniowie przygotowani przez panie Iwonę Rogozińską i Teresę Rugałę podziękowali swoim nauczycielom słowami poetów. To było bardzo mile.
Pan dyrektor - Zbigniew Kamiński w południe 17 czerwca 2003 r. po raz ostatni przemówił do szóstoklasistów, rozpoczynając tym samym uroczystość ich pożegnania. "Już pożegnania nadszedł czas..." - takie hasło przyświecało naszym absolwentom, gdy ostatni raz zabrzmiał dla nich w tej szkole dźwięk dzwonka, w szkole, w której spędzili 7 lat. Uczniowie należący do pocztu sztandarowego: Agnieszka Borowicz, Weronika Chojnacka, i Bogusław Pilecki oraz pocztu flagowego: Emil Morgaś, Karolina Smagieł i Iwona Derezulko, przekazali sztandar i flagę w ręce młodszych kolegów. Następnie uczniowie klasy VI w skupieniu złożyli uroczyste ślubowanie, które poprowadziła ich wychowawczyni - pani Hanna Kuszyńska. Z rąk dyrektora szkoły najlepsze uczennice: Karolina Smagieł, Iwona Derezulko, Agnieszka Borowicz i Kamila Lewandowska otrzymały Listy Pochwalne, zaś ich rodzice Listy Gratulacyjne. Pan Zdzisław Snopek wręczył nagrody drużynom, które brały udział w szkolnym turnieju mini - koszykówki. Najlepsi okazali się szustoklasiści: dziewczęta zajęły II, a Chłopcy I miejsce. Puchar najlepszego sportowca roku szkolnego 2002/2003 przypadł Łukaszowi Drozdowi. Ponadto pan Snopek wyróżnił uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w sporcie. Wśród nich znaleźli się: Iwona Derezulko, Kamila Lewandowska, Karolina Smagieł, Agnieszka Borowicz, Łukasz Drozd, Emil Morgaś, Mateusz Ciok, Adrian Grzelczyk, Magda Gruszewska, Angelina Drozd. Pani Bożena Iwańska wyróżniła Weronikę Chojnacką, która zajęła V miejsce w szkolnym konkursie na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2002/2003. Wychowawczyni klasy VI z dumą wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem uczennicom, które uzyskały najwyższą średnią. Młodsze koleżanki i koledzy pożegnali tegorocznych absolwentów pachnącymi kwiatami. Z ust szustoklasistów usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Największą niespodziankę sprawił na pożegnanie uczniom klasy VI pan dyrektor - Zbigniew Kamiński, który dla nich zaśpiewał. Popłynęło wiele łez wzruszenia.
Wycieczka klasy "0" i III do Kłodna - Indiańskiej wioski, zorganizowana przez panie: Małgorzatę Zagdan - Dymek i Annę Derezulko. Początkowo pogoda nam nie sprzyjała - padał deszcz. Jednak kiedy znaleźliśmy się na miejscu wypogodziło się. Z miłym uśmiechem powitała nas Indianka - Cichy Strumień. Powoli ruszyliśmy do namiotu Wielkiego Wodza Indian. Niestety nie było łatwo. Po drodze trzeba było wykonać 5 zadań. Zanim doszliśmy do wigwamu Wielkiego Wodza bez trudu pokonaliśmy tor przeszkód. Do wigwamu wchodziliśmy czwórkami z pozdrowieniem - "Howk Wielki Wodzu" i składaliśmy pokłon dotykając czołem świętego kamienia. Wielki Wódz każdemu dziecku nadawał imię zaś indianka Cichy Strumień malowała barwy indiańskie na twarzach. Oprócz tego czekało nas mnóstwo atrakcji: strzelanie z łuku, pieczenie indiańskiego specyfiku, przejażdżka indiańskim "kanoe" i na kucyku.
W dniach 05 - 09. 06. 2003 r. w Szkole Podstawowej we Wrześciu przebywała 44 osobowa grupa sportowców z Niemiec reprezentująca 3 kluby. Głównym celem obozu była integracja młodych sportowców z Polski i Niemiec poprzez wspólne treningi oraz realizację programu kulturalno - oświatowego. Istotnym było, iż pobyt gości z Niemiec przypadł na czas referendum unijnego w Polsce, co wszyscy uczestnicy bardzo podkreślali. W sumie zajęciami objętych było ponad 90 osób - sportowców z Niemiec oraz z Wrześcia, Karżcina, Lubuczewa, Wiklina i Jezierzyc z Klubu UKS "Piast" Wrzeście. Młodzież zapoznała się z historią regionu słupskiego. Zwiedzano zabytki miasta Słupska. Odbyły się także wycieczki do wsi Swołowo i Kluk. Ogromną atrakcja była kąpiel w morzu oraz rejs statkiem po Bałtyku. Na miejscu młodzież polska i niemiecka poznawała się podczas wspólnych zabaw, dyskotek oraz rywalizacji w grach zespołowych. W niedzielę uczestnicy wspólnego obozu wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Dzieci, Młodzików i Młodziczek w Judo, który odbył się na sali judo we Wrześciu. Turniej zaszczycił swoją obecnością medalista olimpijski pan Marian Tałaj, Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski oraz Wójt Gminy Słupsk Mariusz Chmiel. Obóz mógł dojść do skutku dzięki Fundacji "Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży" w Warszawie, Wójtowi Gminy Słupsk, Szkole Podstawowej we Wrześciu oraz uczestniczących w nim klubów sportowych z Polski i Niemiec.
Organizatorzy i współorganizatorzy Dnia Dziecka 2003 r. w naszej szkole stanęli na wysokości zadania. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci jak i zaproszeni goście - z Ustki, Lubuczewa i Słupska. Fontanna ze strażackich węży dodała sił tym, którzy byli najbardziej zmęczeni.
Znowu mieliśmy inwazję przedszkolaków, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Do naszej szkoły przyjechały dzieciaki z całej gminy, aby wziąć udział w Turnieju Gier I Zabaw. Całą imprezę przygotowała i prowadziła wychowawczynie naszej klasy "0" - pani Anna Derezulko. Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczył śmiech towarzyszący dzieciakom.
Aeroklub Słupski i Gminny Ośrodek Kultury w Głobinie zorganizowali z okazji Dnia Dziecka na lotnisku Krępa Piknik Lotniczy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę` reprezentowała klasa IV pod opieka wychowawcy - Tomasza Kopysia i pedagoga szkolnego - p. Bożeny Iwańskiej. Wprogramie przewidziane były: zgłoszenie do Konkursu Latawców, zwiedzanie lotniska pod opieką członków Aeroklubu, konkurs plastyczny o tematyce lotniczej - Nicola Zawłocka i Paulina Pertkiewicz zajęły II miejsce, konkurencja budowy latawców pod okiem fachowców: Maciek Zywert, Piotr Matys i Andzelika Kowalczyk. Nie zabrakło również występów artystycznych i pokazów lotniczych.
W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy "Polubić czytanie". Drugi dla klas I - III, przygotowany przez panie: Teresę Rugałę i Iwonę Rogozińską Trzeci dla klasy V przygotowany przez panie: Lucynę Staszak i Bożenę Iwańską. W kategorii klas I - III najlepsze okazały się drużynyz: klasy I z SP Redzikowo, klasy II z SP Wrzeście, klasy III z SP Bierkowo. W klasyfikacji indywidualnej spośród uczniów klas V najlepsi okazali się trzej uczniowie z SP Włynkówko.
W szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas pierwszych realizujący Policyjny Program Edukacyjny "POPO". W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Zgodnie z założeniami programu konkurs rysunkowy związany był z problematyką bezpieczeństwa. Komisja w składzie: dyrektor szkoły - Zbigniew Kamiński, wychowawca - Teresa Rugała, pedagog szkolny - Bożena Iwańska, policjant - Marek Puziarski, wyróżniła pracę Dominiki Olewińskiej za treść pracy zgodną z tematem programu, kolorystykę i estetykę wykonania. Wybrano również 3 osobową drużynę do reprezentowania szkoły w II etapie turnieju.
To szczególny dzień dla gimnazjalistów, dzień ich bierzmowania. W związku z tym do Wzreścia przyjechał Ks. Biskup Piotr Krupa. Jednym z punktów wizyty było odwiedzenie naszej szkoły. Na ten szczególny dzień uczniowie pod kierunkiem Pani Bernadetty Baj i pana Łukasza Cysewskiego przygotowali wiersze i pieśni.
W naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs j. angielskiego "English is easy", zorganizowany i przeprowadzony przez p. Łukasza Kropiewskiego. W konkursie udział wzięły 3 szkoły. Konkurs przebiegał w 4 etapach: 1 etap - praca pisemna, 2 etap - "burza mózgów - angielskie rebusy, 3 etap - gramatyka, 4 etap - Speech - przemówienie w języku angielskim. Teoretycznie faworytem konkursu było SP Siemianice, jednakże ostatecznie zwycziężyli uczniowie z naszej szkoły. I miejsce - SP Wrzeście - 790 pkt. II miejsce - SP Siemianice - 755 pkt. III miejsce - SP Głobino.
Do naszej szkoły przyjechał teatr dwóch aktorów, który poprzez zabawną inscenizację obrazującą niewłaściwe zachowania ludzi - papierosy, alkohol, narkotyki. Śmiech i zabawa tak naprawdę przeplatały się z bardzo cennymi wskazówkami dotyczącymi właściwego zachowania się wobec osób, które próbują namówić nas do "spróbowania". Dzieciaki odpowiadały też na pytania, co powinno się robić, a czego nie. Mamy nadzieję, że zrozumiały przesłanie przedstawionej im inscenizacji.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Głobina wraz z opiekunami. Zapytacie, po co przyjechali - przygotowali dla nas bardzo miłą niespodziankę. Ich występ miał charakter profilaktyczny. Uczniowie w bardzo przekonujący sposób ukazali dzieciakom skutki uzależnienia od alkoholu. Szkoda, że na przedstawieniu były obecne tylko klasy młodsze. Alkoholizm - to zagrożenie zwłaszcza dla dorastającej młodzieży.
Dzisiaj odbył się apel, poświęcony 58 rocznicy wyzwolenia Polski spod okupacji wojsk hitlerowskich. Klasa IV, przygotowana przez p. Elżbietę Mincewicz przedstawiła krótką część artystyczną upamiętniającą tragedię tamtych dni. Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności p. Teresa Rugała przedstawiła wyniki konkursu pod hasłem: "Dziś oszczędzamy w SKO jutro w Banku Spółdzielczym. Grupowo najlepszą okazała się klasa V, indywidualnie - Daria Sawka z klasy V.
Uczniowie klasy IV przygotowani przez panią Elżbietę Mincewicz wzięli udział w I Gminnym Konkursie Zespołów Teatralnych Uczniów Szkół Podstawowych, który odbył się w Głobinie. Nasze dzieciaki wystąpiły z przedstawieniem pt. "Kot w Butach"
W naszej szkole odbył się Festyn Strażacki. To była duża impreza, na która przybyli min.: Starosta Słupski - Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy - Mariusz Chmiel. Nie zabrakło też innych znakomitości tj.: ks. Włodzimierz Jankowski, przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Klemiato oraz wielu innych gości. Strażacy zaprezentowali się w galowych mundurach, w ich szeregach stanęli również uczniowie należący do Młodzieżowych Drużyn Starzackich. Zasłużeni strażacy otrzymali z rąk Wójta Gminy Słupsk cenne nagrody. Jako interesujący przerywnik odbyły sie: pokazy strażackie, Pokazy naszych judoków pod kierunkiem Albina Janiaka, prezentacje artystyczne w wykonaniu min. uczniów ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu i w Jezierzycach oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich - Wrześcianek z Lubuczewa i Bierkowianek z Bierkowa oraz Świtezianek z Głobina. Dodatkową atrakcją sobotniego festynu była możliwość obejrzenia prac naszych uczniów oraz zakupu smakowitych wypieków ich mam. Ci, którzy mają szczeście mogli wylosować maskotki. Nie zabrakło też gorącej kawy, herbaty i pysznej grochówki. Nad całością imprezy czuwał gospodarz - pan dyrektor Zbigniew Kamiński.
Damno to juz niemalże magiczne słowo. Zapytacie dlaczego? Nic prostrzego, jak odpowiedz na to pytanie. W Damnie odbywa się wiele ciekawych rzeczy, które przyciągają zainteresowanych z różnych części Powiatu Słupskiego. W piątek dwie nasze uczennice z klasy III: Hania Rugała Ula Dymek, przygotowane przez panią Małgorzatę Zagdan - Dymek, brały udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym Klas III.
Od dłuższego czasu odbywały sie próby inscenizacji "Kopciuszka", do którego uczniowie klasy IV pod kierunkiem Pani Elżbiety Mincewicz przygotowywali się szczególnie starannie. Baśniowa sceneria, wymyślone kostiumy i oni - uczniowie klasy IV. Zagrali bez tremy, jak profesjonaliści. To było trudne, tym bardziej, że oglądali ich nie tylko uczniowie naszej szkoły. Na szczególne zaproszenie przyjechały przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Słupsku oraz z zaprzyjaźnionego Przedszkola w Żoruchowie. Zabawa była super, przedstawienie wszystkim się podobało. Młodzi aktorzy za swój występ otrzymali słodkie podziękowanie od przedszkolaków ze Słupska.
Dzieciaki pod opieka Pań: Anny Derezulko i Małgorzaty Zagdan - Dymek wzięły udział w festynie majowym w Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie za co otrzymały medal.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla nas dużo atrakcji. Pani Bernadetta Baj przygotowała uczniów klasy IV, którzy pokazali nam, jak należy dbać o naszą Matkę Ziemię, co robić z różnego rodzaju śmieciami i odpadkami. Panie Hanna Kuszyńska i Iwona Rogozińska zadbały o to, aby dostarczyć nam dużo ekologicznych atrakcji. Uczniowie klasy V przedstawili projekt ekologiczny obrazujący co robić, a czego nie robić, aby nasza ziemia długo dawała plony. Uczniowie klasy VI zaprezentowali modę ekologiczną - zdrową i tanią. załosna i smutna piosenka śmiecia dobiegająca z worka ujęła nas za serca. Pani Iwona Rogozińska zachęciła wszystkich, aby z resztek niepotrzebnych rzeczy zrobili ekologiczne ludki, zamiast zaśmiecać środowisko.
W I Gminnym Konkursie Ekologicznym "Żyj z przyrodą w zgodzie", który odbył sie w Głobinie naszą szkołę reprezentowali: Aneta Zywar, Kasia Broll, Tomek Swaka, Sandra Zaremba, Malwina Świtaj i Hanna Rugała. Klasa II zajęła II miejsce. Aneta Zywar otrzymała tytuł "Przyjaciela Przyrody".
Drużyna reprezentująca nasza gminę do Damna pojechała pod opieką pani Anny Derezulko. Uczennice brały udział w różnych konkursach: 1. Konkurs wiedzy "Dbam o zdrowie" - Kamila Lewandowska, otrzymała w nim wyróżnienie, 2. Konkursie plakatu - "Żyć zdrowo" 3. Konkursie kanapek. W międzyczasie uczestnicy warsztatów brali udział w spotkaniu z policjantem i uczyli się piosenki.
Jezierzyce niezły wynik osiągnęliśmy w "piłkarskich piątkach". W gminie nasi uczniowie zajęli II miejsce. W mistrzostwach powiatu, gdzie startowało 11 szkół, zajęli 5 - 6 miejsce. Uczniów przygotował p. Zdzisław Snopek
W SP Wrzeście odbyło się podsumowanie konkursu "Na najładniejszą pisankę i koszyk Wielkanocny" zorganizowanego przez Szkolne Koło TPD. Prace na konkurs nadesłało wiele kół TPD oraz świetlic środowiskowych z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk. I miejsce - TPD przy Szkole Podstawowej w Siemianicach II miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny - Główczyce III miejsce - Szkoła Podstawowa we Wrześciu - Malwina Świtaj Wyróżnienia: Marta Zabiegałowska - TPD Głobino, ŚwietlicaŚrodowiskowa nr2 MOPR w Słupsku, DPS Lubuczewo, Szkoła Podstawowa we Wrześciu - Przemysław Wolski. W konkursie na najładniejszą pisanke: I miejsce - Świetlica Środowiskowa nr2 MOPR w Słupsku II miejsce - Koło TPD przy Zespole Szkół w Jezierzycach III miejsce - Szkoła Podstawowa we Wrześciu - Nicole Zawłocka, Wyróżnienia: Zespół Szkolno - Przedszkolny - Główczyce, TPD - Gimnazjum w Siemianicach, TPD przy Szkole Podstawowej w Głobinie, Bartosz Salamon - TPD przy Szkole Podstawowej w Głobinie. Organizatorki: Bernadetta Baj, Hanna Strelau - Kuszyńska, Bożena Iwańska.
W Bierkowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Pisanej, w którym uczennica klasy VI Iwona Derezulko otrzymała wyróżnienie.
W turnieju mini - koszykówki chłopców nasi uczniowie przegrali z SP Jezierzyce 30:26 i wygrali 28:18 ze szkołą ze Skórowa. w klasyfikacji końcowej zajęli III miejsce w powiecie. Uczniów przygotował p. Zdzisław Snopek.
W regionalnym Konkursie Ekologicznym w Siemianicach "Zwrócone naturze" Iwona Derezulko otrzymała wyróznienie.
Dominika Olewińska, Sandra Zaremba, Paulina Pertkiewicz, Paulina Wolak, pod opieką p. Łukasza Cysewskiego wzięły udział w konkursie "Sakrum w literaturze", który odbył się 11 raz w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku. Dziewczęta zaprezentowały utwory o tematyce religijnej. Najlepszą spośród nich okazała się Dominika Olewińska z klasy I, która zajęła III miejsce. Uczennice przygotowała p. Bernadetta Baj.
W Głobinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Justyna Myszkowska, Hania Rugała, Urszula Dymek, Sandra Zaremba, przygotowani przez p. Małgorzatę Zagdan - Dymek.
Trzyosobowa grupa dziewcząt z klasy V: Daria Sawka, Ania Łuczka i Marysia Dymek pod opieką p. Bożeny Iwańskiej brała udział w dwudniowych III Spotkaniach Dziennikarskich. Organizatorem warsztatów była Szkoła Podstawowa w Damnie - państwo Mazepus, p. Jola Puchalska i p. Ania dbały o miłą atmosferę podczas naszego pobytu. Na uczestników czekało dużo atrakcji: spotkanie w redakcji Głosu Pomorza, spotkanie z rzecznikiem prezydenta miasta Słupsk, spotkanie z dziennikarzami Dziennika Bałtyckiego. Dużą atrakcją było spotkanie młodych dziennikarzy z pisarką - p. Jolantą Nitkowską - Węglarz autorką, min. "Baśni regiony słupskiego" oraz p. Janem Maziejukiem - fotografikiem.
Przed świętami pani Baj zorganizowała konkurs "Na najpiękniejszą palmę wielkanocną". W konkursie zwyciężyli: I miejsce - Angelina i Łukasz Drozd kl. VI, II miejsce - Malwina Świtaj kl. III, III miejsce - Adam Kozub kl. II. Palmy wielkanocne wykonane przez dzieci zdobiły salę podczas kolejnego konkursu na najpiękniejszą pisankę i koszyk wielkanocny oraz uroczystość "Smacznego jajka".
Nasi chłopcy w półfinałach mistrzostw powiatu w mini - koszykówce, zajęli II miejsce i awansowali do finału. Uzyskali następujące wyniki: Wrzeście - Dębnica Kaszubska 24:28, Wrzeście - Kończewo 32:12, Wrzeście - Kępice 28:12. Uczniów przygotował pan Zdzisław Snopek.
Sprawdzian w klasie VI Szkoły Podstawowej we Wrześciu. Wzięło w nim udział 17 uczniów, komisja w składzie: p. Małgorzata Zagdan - Dymek, p. Bożena Iwańska, p. Agnieszka Hinc czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem.
W Jezierzycach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III, pod opieką p. Małgorzaty Zagdan - Dymek: Ania Kowalczyk, Sebastian Ślusarski, Jacek Szaramowiak, Ula Dymek, Hania Rugała. Hania Rugała zajęła III miejsce w konkursie zdrowotnym. Musiała wykazać się dużą wiedzą, skoro komisja tak ją wyróżniła.
W Obieździe nasze uczennice w półfinale koszykówki zajęły III miejsce, co dało im 5 - 6 miejsce w powiecie. Oto uzyskane wyniki: Wrzeście - Główczyce - 20:24, Wrzeście - Ustka 15:16, Wrzeście - Objazda 24:12 Uczniów przygotował p. Zdzisław Snopek.
W konkursie zorganizowanym przez panie: Małgorzatę Zagdan - Dymek i Terese Rugałę wzięło udział ok. 60 uczniów. Komisja w składzie: p. Bożena Iwańska, p. Łukasz Cysewski, p. Łukasz Kropiewski, wyłoniła laureatów festiwalu, którzy zdobyli "Stefanki". Oto nagrodzeni: Daria Derezulko, Klara Mirecka, Justyna Januszewska, Dominika Olewińska, Aneta Zywar, Ula Dymek, Daria Sawka, Patryk Trela.
Goście z samego serca Kaszub: Mirosław Sobisz i ksiądz Ireneusz Machut barwnie opowiadali o kaszubskich obyczajach i tradycjach Wielkiej Nocy. Dzieciaki podrygiwały przy skocznych dźwiękach diabelskich skrzypiec i akordeonu, uczyły się kaszubskich słów. Dzięki Wiesławie Cieślikowskiej poznały tajemnice szkół kaszubskiego haftu. Kaszubskie spotkanie we Wrześciu przygotowały Bernadetta Baj i Iwona Rogozińska.
"Bóg jest miłością" - pod takim hasłem odbył się Powiatowy Konkurs Prezentacji Twórczości Religijnej. W imprezie wzięli udział uczniowie z Kobylnicy, Bierkowa, Będzichowa, Jezierzyc, Gardny Wielkiej, Siemianic. Redzikowa i Wrześcia. Uczestnicy prezentowali utwory poetyckie, prozę oraz piosenki religijne. Konkurs urozmaiciły gościnne występy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, uczennic z SP w Jezierzycach oraz czwartoklasistów ze szkoły we Wrześciu. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii uczniów klas I - III komisja najwyżej oceniła Alicję Kuś z Bierkowa, drugie miejsce przyznano Dominice Tuszyńskiej z Gardny Wielkiej, a trzecie Małgorzacie Janeczek z Jezierzyc. Wyróżnienie otrzymała Hanna Rugała z Wrześcia. W kategorii uczniów klas IV - VI najlepiej zaprezentowała się Marlena Skrzypczak z Jezierzyc. Kolejne miejsca zajęły Dorota Rutkowska z Redzikowa oraz Kinga Formela z Bierkowa. Wyróżnienie otrzymała Anna Przypaśniak z Będzichowa.
W Zespole Szkół w Jezierzycach dobył się konkurs o ruchu drogowym. Nasza reprezentacja zajęła tam 6 miejsce.
Grupa młodzieży z Siemianic okazała się liderem dwudniowych gminnych warsztatów profilaktycznych "Nie truj się nie bądź toksyczny" zorganizowany przez Szkołę Podstawową we Wrześciu. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich podstawówek z gminy Słupsk oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Damnie. Uczniowie podczas zabaw integracyjnych poznawali się wzajemnie, a tworząc plakat prezentowali swoje spojrzenie na zdrowy styl życia. Instruktorzy PCK uczyli ich pierwszej pomocy, a policjanci radzili co robić, by czuli się bezpiecznie. Uczestnicy warsztatów wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej Lubuczewie i placówki niosącej pomoc osobom uzależnionym od alkoholu. Warsztaty przygotowały: Małgorzata Zagdan - Dymek i Anna Derezulko.
W Gminnej Olimpiadzie Młodzieży w Głobinie reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce w Turnieju Mini Koszykówki. Nasze dziewczęta przygotował p. Zdzisław Snopek.
Dzisiaj nasza szkołę odwiedziła pisarka pani Jolanta Nitkowska - Węglarz - autorka Baśni regionu słupskiego. Pisarka spotkała się z dziećmi i nauczycielami oraz obejrzała inscenizację jednej ze swoich baśni pt. "Diabelski wartownik" w wykonaniu uczniów klasy III przygotowanych przez p. Małgorzatę Zagdan - Dymek.
W Głobinie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą Szkołę reprezentowali: Paulina Wolak, Ola Jeziewska, Jagoda Sroka, Maryla Dymek, Jacek Jaworski, przygotowani przez p. Łukasza Cysewskiego. Jacek Jaworski piosenka "Zakręcony owoc" wyśpiewał sobie II miejsce.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2003. W naszej szkole zorganizowany i przeprowadzony przez p. Hannę Kuszyńską. W tym roku do walki z matematycznymi zadaniami stanęło 29 uczniów z klas III - VI. Na wyniki trzeba będzie poczekać.
Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół w Siemianicach klasa VI wraz z p. Bożeną Iwańską i p. Elżbietą Mincewicz złożyła wizytę w Gimnazjum w Siemianicach, celem wizyty było spotkanie z panią dyrektor Danutą Kasprzak i zwiedzenie szkoły, do której nasi uczniowie pójdą po ukończeniu Szkoły Podstawowej.
Dzisiaj nasza Szkoła świeciła pustkami. Zapytacie dlaczego? Czyżby tyle dzieci było chorych? Nie, większość uczniów i nauczycieli pojechało do Słupska do teatru na spektakl pt. "Pinokio".
W naszej Szkole odbył się II Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej we Wrześciu. Nasi uczniowie, przygotowani przez p. Zdzisława Snopka zajęli I miejsce.
Daria Sawka, Patryk Ślusarski i Paweł Matys wraz z p. Bożeną Iwańską złożyli wizytę w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiklinie. Mieli szanse bezpośrednio obejrzeć sprzęt, jakim dysponują strażacy. W sobotę 15 marca ta sama drużyna brała udział w XXVI Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Chłopcy z klasy V pod kierunkiem p. Łukasza Cysewskiego zaskoczyli wszystkie panie. Przygotowali krótka część artystyczną składając serdeczne życzenia wszystkim panim.
Grupa dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej przy Szkole brała udział w V dwudniowym spotkaniu dzieci i młodzieży ze świetlic socjoterapeutycznych pod hasłem "Żyj zdrowo i kolorowo", która po raz kolejny odbyła się w Damnie.
UKS "Piatka" Słupsk zorganizował Turniej Judo, w którym nasi reprezentanci zajęli wysokie lokaty: Paulina Pertkiewicz - I miejsce w kat. wagowej 32 kg Justyna Myszkowska - II miejsce w kat. wagowej 28 kg Marcin Petrusiewicz - III miejsce w kat. wagowej 39 kg
W Głobinie dziewczęta zajęły IV miejsce w II Turnieju Piłki KoszykowejDziewcząt o puchar Dyrektora GOK Gminy Słupsk
Odbył się szkolny konkurs recytatorski "Humor w poezji", zorganizowany i przeprowadzony p. Iwonę Rogozińską. Wśród uczniów klas I - VI. W kategorii klas I - III zwyciężyli: I miejsce - Klara MIrecka II miejsce - Justyna Jemuszewska III miejsce - Joanna Majewska wyróżnienie - Kasia Broll W kategorii klas IV - VI zwyciężyli: I miejsce - Daria Sawka II miejsce - Paulina Wolak III miejsce - Monika Janakowska
Dzisiaj odbył się Szkolny Konkurs Twórczości Poetyckiej, zorganizowany i przeprowadzony przez Elżbietę Mincewicz. I miejsce - Paulina Pertkiewicz i Nicola Zawłocka II miejsce - Iwona Derezulko i Kamila Lewandowska III miejsce - Karolina Smagieł wyróżnienie - Agnieszka Borowicz
Trwał Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Pożar", którego organizatorem była p. Bożena Iwańska. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństw wynikających z "zabaw z ogniem" oraz popularowanie zasad postępowania na wypadek pożaru. Prace oceniała p. Janina Nowosielska, która wybrała zwycięzców: I miejsce - Dominika Olewińska i Aneta Zywar II miejsce - Joanna Petrusiewicz III miejsce - Weronika Chojnacka wyróżnienie - Ula Dymek
Uczniowie klas I i V wraz z wychowawcami - p. Teresa Rugałą i p. Lucyną Staszak pojechały na wycieczkę do Główczyc aby poznac specyfikę pracy Banku, z którym nasza Szkoła współpracuje
Odbył się szkolny etap I Powiatowego Konkursu Prezentacji Twórczości Religijnej pod hasłem "Bóg jest miłością", zorganizowanego przez panie: Bernadette Baj i Bożene Iwańska, w którym zwyciężyły: I miejsce - Hania Rugała II miejsce - Andzelika Kowalczyk III miejsce - Małgosia Lemańska
Dzieciaki z klasy II wraz z p. Iwona Rogozińską i p. Bożena Iwańska złożyły wizytę przyjaciołom z Domu Dziecka w Ustce. Okazja do tego było zaproszenie na zabawę karnawałowa, które otrzymaliśmy od dyrektorki Domu Dziecka p. Iwony Niemen. Nasze spotkania mają charakter towarzyski i są częścią projektu współpracy pomiędzy naszymi placówkami.
To szczególnie ważny dzień dla wszystkich zakochanych i nie tylko. To również dzień przyjaźni i okazywanie sobie sympatii. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczystości, podczas której uczniowie klasy V przygotowani przez p. Bernadettę Baj poprzez wiersze i piosenki złożyli wszystkim walentynkowe życzenia. Uzupełnieniem życzeń było wręczenie walentynkowych kartek zaprojektowanych i wykonanych przez p. Bożenę Iwańską.
Uczniowie naszej szkoły - Ania Łuczka i Piotr Rugała przygotowani przez p. Lucynę Staszak wzięli udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół w Siemianicach Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Zajęli I miejsce
Ledwie zakończyły się ferie zimowe, a już uczniowie z klas I i II wraz z wychowawcami - p. Teresą Rugałą i p. Iwoną Rogozińską bawili się na balu przebierańców. Było bardzo wesoło, uczniowie świetnie się bawili i brali udział w licznych konkursach.
W wielu placówkach kulturalno - oświatowych w czasie ferii zimowych organizowane są półkolonie w których bierze udział bardzo dużo dzieci i młodzieży. W naszej szkole z takiej formy wypoczynku skorzystało pięćdziesięcioro uczniów. Były to dzieci z naszej szkoły jak również młodzież starsza z Gimnazjum w Siemianicach. Zajęcia były prowadzone przez trzech opiekunów: Tomasza Turczyna, Bernadettę Baj, Małgorzatę Zagdan - Dymek. Półkoloniści byli podzieleni na sześć drużyn, które rywalizowały ze sobą o miano najlepszego zespołu. Pani Baj i pani Zagdan - Dymek prowadziły zajęcia profilaktyczne zapoznając dzieci i młodzież z przyczynami, skutkami i przeciwdziałaniem takim nałogom jak: nikotyzm, narkomania, alkoholizm, natomiast pan Tomasz zajął się cząscią sportową - uczestnicy rozegrali turniej w unihokeja, i koszykówki a także organizował różne konkursy np. kalambury. W czasie ferii półkoloniści odwiedzili słupską pływalnię, oraz wzięli udział w kuligu. W ostatnim dniu półkolonii odbyło się przy słodkim poczęstunku, uroczyste podsumowanie wyników rywalizacji, która była niezwykle zacięta do samego końca. Wszystkie drużyny otrzymały z rąk pana dyrektora Zbigniewa Kamińskiego okolicznościowe dyplomy, a pan Tomasz Turczyn wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowe nagrody.
Liczna grupa dzieci z naszej szkoły pojechała do Słupska do kina na film "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Wraz z nimi pojechały też panie - Lucyna Staszak i Małgorzata Zagdan - Dymek.
Do naszej szkoły na zaproszenie p. Anny Derezulko przyjechała grupa dzieci z Przedszkola w Żoruchowie. Wspólna zabawa, kolorowe stroje, muzyka i śmiech dzieci dały doskonałą okazję do integracji naszych środowisk. Wszyscy dobrze się bawili.
Dzień Otwartej Szkoły - rodzice spotkali się z wychowawcami i nauczycielami, mogli porozmawiać o postępach w nauce swoich dzieci. Podczas ogólnego spotkania z dyrekcją - p. Zbigniewem Kamińskim rodzice obejrzeli również występy uczniów z klasy I oraz laureatów Szkolnego i Gminnego Konkursu Kolęd 2003. Pani Bernadetta Baj wręczyła dyplomy - Przyjaciela Dziecka nauczycielom: p. Iwonie Rogozińskiej, p. Lucynie Staszak, p. Hannie Kuszyńskiej, p. Małgorzacie Zagdan - Dymek, p. Ewie Okrój, rodzicom: p. Derezulce, p. Śmietanie, p. Drozd, p. Andrzejowi Jaworskiemu, , p. Trebikowi.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Głobinie odbył się I Gminny Konkurs Kolęd zorganizowany przez panie: Bernadettę Baj i Bożenę Iwańską przy współpracy z p. dyrektor Gok - u Teresę Krupą. Swój udział W Konkursie zgłosiły 4 szkoły: z Redzikowa, Jezierzyc, Bierkowa i Wrześcia. Komisja w składzie: P. Teresa Graczyk, p. Ewa Wyrzykowska, p. Łukasz Cyrewski. Wyłoniono zwycięzców: I miejsce - SP z Jezierzyc, SP z Bierkowa, II miejsce - SP we Wrześciu, SP w Redzikowie.
Szkolny etap Konkursu Kolęd 2003, zorganizowany przez panie: Bernadettę Baj i Bożenę Iwańską. Do konkursu zgłosiło się wielu uczestników. Komisja: p. Hanna Kuszyńska i p. Iwona Rogozińska, wybrała zwycięzców. I miejsce - Ula Dymek, Malwina Świtaj i Hania Rugała z kl. III, II miejsce - Monika Janakowska i Piotr Rugała z kl. V, III miejsce - Marysia Dymek z kl. V. Monika I Piotr z kl. V będą reprezentować naszą szkołę na I Gminnym Konkursie Kolęd 2003.
Uczniowie z klas IV i VI, przygotowani przez panią Bernadettę Baj wzięli udział w I Gminnym Konkursie Jasełek dla szkół podstawowych, który odbył się w Zespole Szkół w Siemianicach. W konkursie wzięło udział 7 szkół. Nasi uczniowie zajęli II miejsce - gratulacje.
Wigilia Seniorów w naszej szkole. To szczególny dzień dla ludzi starszych. Wspólne spotkanie przy wigilijnym stole to okazja do przeżyć niezapomnianych chwil. Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV i VI pod kierunkiem pani Bernadetty Baj wprowadziły gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Odbyła się wigilia w klasie I. Dzieci zasiadły wraz z wychowawcą - p. Teresa Rugałą i zaproszonymi gośćmi do wigilijnego stołu. Podzieliły się opłatkiem i skosztowały wigilijnych potraw.
To ostatni dzień przed świąteczną przerwą. Szczególny dla nas wszystkich - szkolna wigilia. Wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby przeżyć cud narodzenia Pana Jezusa przedstawiony przez uczniów naszej szkoły, przygotowanych przez panią Bernadettę Baj. Stajenka, żłóbek i anioły w srebrzystej poświacie wprowadziły nas w atmosferę odległych wydarzeń. Na scenie wystąpili również nasi najmłodsi wychowankowie z klasy "0" przygotowani przez panią Annę Derezulko. Potem przyszedł czas na składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Życzenia bożonarodzeniowe składali pan dyrektor Zbigniew Kamiński, ksiądz proboszcz Andrzej Osowski, pani Bernadetta Baj.
Dziesięcioosobowa grupa uczniów z klas III - VI ponownie odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku. Dzieciaki zostały przyjęte bardzo ciepło i gościnnie. Była to szczególna okazja - zbliżające się Święta Bożego narodzenia. Uczniowie wraz z opiekunami - p. Bernadettą Baj i p. Bożeną Iwańską złożyli na ręce dyrektorki p. Katarzyny Mimiec kartki świąteczne i malowane witrażyki, które wcześniej wykonały na zajęciach z panią Iwańska. Część życzeń świątecznych dzieci wypisywały w domu wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło nas w nastrój zbliżających się świąt. Pamiętajmy o tym, że blisko nas żyją ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy, wsparcia i życzliwości.
Godzina 15.00 - uczniowie klasy II, ich wychowawczyni, rodzice i zaproszeni goście zebrali się aby wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw - pierogów. kutii, ryby po grecku i ... . Poza tym drugoklasiści przygotowali miłą niespodziankę dla swoich gości - przedstawienie o zwierzętach przygotowujących się do zimy. Czas upłynął nam w miłej atmosferze.
To najszybszy dzień w tym roku. Zapytacie dlaczego? i słusznie. To pamiętny wtorek tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - klasa II wraz z wychowawcą, panią Iwoną Rogozińską wybrała się na wycieczkę do Rejonowego Urzędu Poczty przy ulicy Kołłątaja 31 w Słupsku. Dzieciaki były obsłużone w iście ekspresowym tempie w ciągu 1/2 h. Na szczęście udało się im kupić świąteczne kartki a także wysłać pocztówki do bliskich, w tym również do Domu Dziecka w Ustce. Potem było bardzo dużo czasu i długa, szybka wycieczka po ośnieżonym Słupsku w poszukiwaniu oznak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Kolejny rok 2002 i kolejna rocznica istnienia naszej szkoły - 57. Jak zwykle z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na którą zostały zaproszone różne znakomitości. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pan dyrektor - Zbigniew Kamiński pełnił honory gospodarza. Akademia przygotowana przez panie: Lucynę Staszak i Iwonę Rogozińską spotkała się z dużym podziwem. Zwiedzanie wystaw przygotowanych na tę okazję wprowadziło gości w na strój zadumy i przeniosło wspomnieniami do minionych lat. Były wystawy historyczne i współczesne - prac wykonanych przez nasze dzieci. Wszyscy nauczyciele, dzieci i pracownicy czynnie włączyli się w przygotowania do Święta Szkoły.
Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Mateusz Ciok, Adrian Gzrelczyk, Emil Morgaś, Łukasz Droszd, Marek Grzelczyk, Dawid Sawka, brała udział w VIII Mikołajkowym Turnieju Unihocka w Słupsku. Startowało 7 szkół - 4 ze Słupska i 3 z powiatu. Nasi uczniowie zajęli II miejsce, przegrywając w finale rzutami karnymi. Uczniów do zawodów przygotował pan Zdzisław Snopek.
W Grimmen w Niemczech odbył się międzynarodowy turniej w judo z udziałem młodzieży. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci z regiony słupskiego. Nasi przedstawiciele zademonstrowali dobrą formę i znaleźli się w gronie najlepszych uczestników międzynarodowej imprezy. Justyna Myszkowska - I miejsce, Paulina Pertkiewicz - I miejsce, Marcin Petrusiewicz - II miejsce
Odbył się Turniej Mikołajkowy Gier i Zabaw dla uczniów klas I - III w Redzikowie. Wzięło w nim udział 7 szkół z całej Gminy Słupsk. Nasi uczniowie w zawodach zajęli III miejsce, zdobywając nagrodę radiomagnetofon
Dziewczęta z klasy VI - Kamila Lewandowska, Iwona Derezulko i Karolina Smagieł pod opieką p. Elżbiety Mincewicz wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie SF "W Robotolandii Lema". Bawiły sie kosmicznie w krainie fantazy, wykazując sie pomysłowoscią i sprytem.
W Słupsku odbył się etap rejonowy IV Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej Dla Szkół Podstawowych Darłowo 2002 - Sandra Zaręba przygotowana przez p. Bernadettę Baj reprezentowała naszą szkołę.
Odbył się II etap konkursu, "Moje Boże Narodzenie". Organizator konkursu - p. Bożena Iwańska zaprosiła do komisji p. Janinę Nowosielską - emerytowanego nauczyciela naszej szkoły. Podczas trwania konkursu uczniowie samodzielnie wykonywali prace na w. w. temat. Zwycięzcy II etapu Konkursu. klasa "0" - Michał Słowikowski klasy I - III I miejsce - Katarzyna Broll, II - miejsce - Sandra Zaremba, wyróżnienie - Dawid Majewski klasy IV - VI I miejsce - Maria Dymek (kl. V), II - miejsce - Iwona Derezulko (kl. VI), III miejsce - Ania Łuczka (kl. V), wyróżnienie - Natalia Pilecka (kl. IV)
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyło się przedstawienie dla klas "0" - III pt. Kubuś Puchatek.
W naszej szkole był Dzień Otwartej Szkoły. Rodzice naszych uczniów mieli szansę spotkać się z nauczycielami, zapytać o postępy w nauce dzieci. O godzinie 16.00 na sali judo klasa IV przedstawiła, przygotowane pod okiem pani Elżbiety Mincewicz przedstawienie "Kot w Butach". Pan dyrektor Zbigniew Kamiński podziękował młodym aktorom za występ. Rodzicom przedstawił nowego pracownika szkoły, którym jest pani Iza Czołba.
W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Aids, który przypada na dzień 1 grudnia w naszej szkole pani Hanna Kuszyńska przeprowadziła w klasach IV - VI Konkurs Wiedzy o Aids. Oto jego zwycięzcy: I miejsce - Iwona Derezulko, II - miejsce Kamila Lewandowska, III - miejsce Damian Żołnierczyk.
Do naszej szkoły przyjechały panie z Banku na zaproszenie p. Teresy Rugały, która jest opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności. Spotkanie z uczniami odbyło się na sali gimnastycznej, dzieci miały szansę zadać paniom różne pytania.
Odbył się szkolny apel z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS. Apel przygotowały dziewczęta z klasy VI, które należą do szkolnego koła PCK, przygotowane zostały przez opiekuna koła - p. Annę Derezulko.
W mikołajkowym Turnieju Minikoszykówki dziewcząt nasze uczennice zajęły III miejsce. Angelina Drozd otrzymała dyplom dla najlepszej zawodniczki turnieju. Dziewczęta przygotował p. Zdzisław Snopek.
W grudniu odbył się konkurs na najpiękniejszy album świąteczny. Zwyciężyli: I miejsce: Ula Dymek i Monika Rugała - klasa III II miejsce: Kamila Lewandowska - klasa VI III miejsce: Krystian Sklepowicz - klas V
Przedszkolaki to bardzo wymagająca widownia, dlatego też uczniowie klasy IV stanęli przed nie lada wyzwaniem występując przed nimi. 29. 11. 2002 r. do naszej szkoły przyjechały przedszkolaki z Jezierzyc. 02. 12. 2002 r. z kolei czwartaki pojechały do Słupska do Przedszkola nr 3 pod opieką pań: Elżbiety Micewicz i Bożeny Iwańskiej. "Kot w Butach" podobał się wszystkim maluchom, oglądały go z zaciekawieniem, a potem długo biły brawa. W Słupsku w podzięce za występ młodzi aktorzy dostali torbę cukierków.
Uczniowie klasy IV przygotowani przez panią Elżbietę Mincewicz przedstawili inscenizację "Kota w butach" występ udał się znakomicie a uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami
Andrzejkowy wieczór w naszej szkole, został zorganizowany dla dzieciaków przez członków Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, reprezentowanego przez panie: Teresę Rugałę, Iwonę Rogozińską, Lucynę Staszak, Bożenę Iwańską. Około godziny 15.00 zaczęły powoli zbierać się dzieci, które przyszły na zabawę. Każde z nich otrzymało żółte serduszko ze swoim imieniem. Było to konieczne, gdyż panie Iwona Rogozińska i Bożena Iwańska zaprosiły dzieci z Domu Dziecka w Ustce w raz z dyrekcją i opiekunami. Dzięki pomocy rodziców naszych uczniów na stolikach można było znaleźć różne łakocie. Nie zabrakło też wróżek z klasy V, które przepowiadały przyzłość.
Odbył się apel poświęcony problemowi palenia papierosów. Panie: Hanna Kuszyńska i Bernadetta Baj przygotowały klasę VI do występu. Uczniowie mówili, że pragną włączyć w ruch oświatowy promujący zdrowie. Zdrowy człowiek zdrowe społeczeństwo to doskonałe podstawy do osiągania osobistego oraz zbiorowego sukcesu. Szóstoklasiści podkreślali, że palenie papierosów jest bardzo szkodliwe dla zdrowia zwłaszcza młodych ludzi .
W Gdyni odbyły się X otwarte Mistrzostwa w Judo im. Wiesława Senickiego. Marcin Petrusiewicz i Grzegorz Derezulko zajęli w nim III miejsce.
Pogoda wcale nie jest ładna, chyba będzie padać? No i co z tego - dzieciaki z klas "0" i III szykują się na wycieczkę. Też im się zachciało, pogoda wcale ich nie odstrasza, już są ubrane, plecaki z prowiantem na plecach. Jakie one są grzeczne, ustawiły się parami i czekają na swoich wychowawców panią Annę Derezulko i panią Małgorzatę Zagdan - Dymek. Pewnie jesteście ciekawi dokąd te szkraby się wybierają? Zdradzę wam tajemnicę jadą do Gałęźni Małej zwiedzać elektrownię wodną. To jest niewątpliwie bardzo ciekawe, jak pracuje taka elektrownia?
Dzisiaj uczniowie klas I i VI wraz z wychowawcami: p. Teresą Rugałą i p. Hanną Kuszyńską wybrali się na wycieczkę do Łupawy. Celem wycieczki było zwiedzanie siedziby Koła Łowieckiego "Gwardia". Uczniowie spędzili czas bardzo miło, a na koniec zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami. Szkoda było wracać.
Pani Małgorzata Zagdan - Dymek zaprosiła do naszej szkoły aktorów z Krakowa "ART - RE, przygotowali oni dla naszych dzieciaków przedstawienie Wars i Sawa - legendarne podanie o założycielach stolicy Polski Warszawy. Wszystkim się podobało, tym bardziej, że aktorzy angażowali widownię do wspólnej zabawy.
nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Kołem Łwieckim "Gwardia". W związku z tym uczniowie klas I i VI wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi za współpracę - panią Teresą Rugałą i panią Hanną kuszyńską wybrały się na spotkanie z myśliwymi. Zostali przyjęci bardzo miło i ugoszczeni poczęstunkiem. Aż szkoda było wracać.
Pani Bożena Iwańska ogłosiła II Szkolny Konkurs Plastyczny "Moje Boże NArodzenie", którego rozstrzygnięcie przewidywane jest na 06. 12. 2002 r. POWODZENIA.
Ddo naszej szkoły przyjechali aktorzy ze spektaklu WARS i SAWA na zaproszenie pani Małgorzaty Zagdan - Dymek. Legenda o założycielach naszej stolicy Warszawy zaciekawiła wszystkich, którzy ją oglądali, zwłaszcza, że aktorzy angażowali młodą widownię do wspólnej zabawy.
Święto NIepodległości w naszej szkole. W tym roku minęła 84 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji panie: Elżbieta MIncewicz i Iwona Rogozińska przygotowały część artystyczną oddającą klimat tamtych dni. Na uroczystość przybyli zaproszenia przez pana dyrektora - Zbigniewa Kamińskiego goście. | galeria fotografii z uroczystości |
Uczniowie klasy VI przystąpili do próbnych testów wiadomości i umiejętności. Nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu czuwała komisja w składzie: - p. Małgorzata Zagdan - Dymek, - p. Bożena Iwańska, - p. Lucyna Staszak.
Zwycięzcy konkursów: "Jan Paweł II - Świadek nadziei" i "Mój szkolny kolega z Afryki" wraz z paniami: Bernadettą BAj i Hanną Kuszyńską odwiedzili Środowiskowy DOm Samopomocy w Słupsku. Miła atmosfera i życzliwość z jaką zostali przyjęci na długo pozostaną w ich pamięci.
Uczniowie z klasy "0" wraz z wychowawcą - panią Anną Derezulko wybrali się do Rejonowego Urzędu Poczty w Słupsku przy ul. Kołłątaja 32. Z uwagą słuchali przewodnika i podążali drogą... listu. To dopiero była frajda.
Uczniowie z klas "0" i III wraz z wychowawcami panią Małgorzatą Zagdan - Dymek i panią Anną Derezulko były w Teatrze Dramatycznym w Słupsku na spektaklu pt. "Pierścień i róża". To były niezapomniane chwile w krainie baśni.
Od września w naszej szkole rozpoczął się konkurs MISS i MISTER szkoły, zorganizowany przez panią Bernadettę Baj. W październiku MISS została - Dominika Olewińska z klasy I, MISTEREM - Paweł Kowalczyk z klasy VI. GRATULACJE
Dzisiaj Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej we Wrześciu przyjęła do braci uczniowskiej 17 siedmiolatków - wychowanków pani Teresy Rugały, którzy wcześniej zdali "trudne" egzaminy, złożyli uroczyste ślubowanie i wielkim ołówkiem zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez jej dyrektora - pana Zbigniewa Kamińskiego. Na dowód, świeżo pasowani uczniowie sa godni bycia naszymi żakami musieli wypić... sok z cytryny.
Na szkolnym apelu - katecheta - pani Bernadetta Baj nagrodziła zwyciezców 2 konkursów: "Jan Paweł II - Świadek nadziei" I miejsce - Paweł Kowalczyk, II miejsce - Maria Dymek, III miejsce - Malwina Świtaj, "Mój szkolny kolega z Afryki" I miejsce - Weronika Chojnacka, II miejsce Karolina Smagieł III miejsce - Sandra Zaremba.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie klas V i III - panią Lucynę Staszak i panią Małgorzatę Zagdan - dymek. Pan dyrektor Zbigniew Kamiński złożył wszystkim pracownikom serdeczne życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Uczniowie swoim występem, kwiatami i słodyczami podziękowali za trud włożony w ich edukacje.
Uczniowie klasy V i VI wraz z paniami: Lucyną Staszak i Bożeną Iwańską byli na filmie Andrzeja Wajdy "Zemsta". Staropolskie stroje i język doskonale oddawały klimat czasów Polski szlacheckiej.
Wycieczka uczniów klasy IV do Muzeum Pomorza Środkowego i Starego Młyna w Słupsku zorganizowana Przez Panią Elżbietę Mincewicz pod opieką pani Bożeny Iwańskiej. To była super lekcja historii.
W dniach 7 - 11. 10. 2002 r. po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza 2002. Pani Iwona Iwańska zorganizowała szkolną edycję tego konkursu dla wszystkich uczniów z klas "0" - VI. Oto zwycięzcy: I miejsce - klasa IV - 10, 65 kg II miejsce - klasa V - 5,45 kg III miejsce - klasa "0" - 5,35 kg Nagrodą dla uczestników konkursu były słodycze.
Nasi uczniowie przygotowani przez pana Zdzisława Snopka zajęli III miejsce w klasyfikacji zespołowej Indywidualnych Biegów Przełajowych w Siemianicach.
Uczniowie klas III i Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Małgorzaty Zagdan - Dymek i Bernadetty Baj zwiedzili siedzibę Starostwa powiatowego w Słupsku
|